Afgelopen zondag (st)reden we met en tegen elkaar tijdens hét crossspektakel in Nes: de vierde wedstrijd in de Amsterdamse Cross Competitie in de Nesserpolder, waar de parcoursbouwers van De Amstel een lekker parcours hadden neergelegd. Gelukkig (?) was de modder dun en kwam je fiets dus ongeschonden door de strijd. Je moest na de cross nog wel ff flink boenen, want na drie ‘schone’ ACC wedstrijden, was het afgelopen zonder een serieus – en zeker leuk! – modderfestijn. Een die je conditie bovendien behoorlijk op de proef stelde.
Zoals je wellicht wel hebt gemerkt, was er bij de 40+ wedstrijd een tijdelijke storing; ongeveer een halve ronde lang is de verbinding verbroken geweest tussen de registratiedraad en de MyLaps-computer. Dit kwam omdat iemand per ongeluk de stekker eruit had gefietst. Niet meteen het eerste waar je aan denkt bij een storing, maar gelukkig kwam de jury er toch al snel achter en herstelde het euvel meteen. Om die reden hadden een aantal mensen onterecht een ronde aan hun modderige broekje gekregen. Natuurlijk hebben we samen met de jury hard gewerkt om uit te zoeken wie het ontbrekende rondje extra krijgt. Dat is gelukt; de uitslagen van de cross in de Nesserpolder zie je hieronder.
Tijdens de wedstrijd stonden Klaas Groot en Dick Visser langs het parcours om alle met modder versierde gezichten vast te leggen op de gevoelige plaat. De foto’s van Klaas kun je bekijken op myalbum.com/album/oi1tRan5zWKc en die van Dick Visser (40-/NWL & Dames) zie je op flic.kr/s/aHskN6Zbcw.
Lees zeker ook het wedstrijdverslag van De Amstel op wvdeamstel.nl/modderhappen-in-de-nesser-polder.